Saturday, January 8, 2011

Today's Schedule | Saturday, 1/8/11

I will be working most of the day at my regular job and then at night for the Sioux Falls Stampede. I would still like you to send me your FINAL SCORES please. I will post afternoon finals late afternoon on Saturday and then all of the games of the day after I get home from the hockey game. THANK YOU!

Austin (1A) at Rochester John Marshall (1AA), 3:00PM | Rochester Recreation Center
Bagley/Fosston (8A) at Ely/T-S/B-E (7A), 3:00PM | Ely Arena
Becker/Big Lake (8AA) at Cambridge-Isanti (7AA), 3:00PM | Isanti Arena
Bemidji (8AA) at River Lakes (8AA), 7:00PM | River Lakes Civic Center
Benilde-St. Margaret’s (6AA) at Chisago Lakes (4A), 7:00PM | Chisago Lakes Arena
Bloomington Kennedy (2AA) at Apple Valley (3AA), 7:15PM | Apple Valley Sports Arena
Centennial (5AA) at Robbinsdale Armstrong (6AA), 3:00PM | New Hope Arena
Champlin Park (5AA) at Anoka (5AA), 3:00PM | Anoka Arena
Chanhassen (2AA) at Waconia (2A), 2:15PM | Waconia Arena
Coon Rapids (5AA) at Andover (7AA), 3:00PM | Andover Arena
Cretin-Derham Hall (3AA) at Hastings (3AA), 7:30PM | Hastings Civic Arena
Dodge County (1AA) at Luverne (3A), 3:00PM | Blue Mound Arena
East Grand Forks (8A) at Roseau (8AA), 7:30PM | Roseau Memorial Arena
Eastview (3AA) at Eagan (3AA), 7:30PM | Eagan Arena
Elk River/Zimmerman (7AA) at Osseo (5AA), 7:30PM | Dick Vraa Arena
Fairmont (3A) at Redwood Valley (3A), 3:00PM | Redwood Area Community Center
Faribault (1A) at Chaska (2A), 2:00PM | Chaska Community Center
Forest Lake (7AA) at Woodbury (3AA), 7:30PM | Bielenberg Arena
Hayward (WI) at North St. Paul (4AA), 7:30PM | Polar Arena
Hibbing/Chisholm (7A) at Albert Lea (1A), 3:00PM | Albert Lea City Arena
Hutchinson (3A) at Litchfield/Dassel-Cokato (3A), 2:00PM | Litchfield Civic Arena
International Falls (7A) at Hermantown (5A), 3:00PM | Hermantown Arena
Irondale (5AA) at Totino-Grace (4A), 7:30PM | Parade Ice Garden
Kittson Central (8A) at Park Rapids Area (8A), 2:00PM | Ted Johnson Arena
Lake of the Woods (8A) at St. Paul Johnson (4A), 3:00PM | Phalen Arena
Lakeville North (1AA) at Burnsville (2AA), 7:00PM | Burnsville Ice Center
Lakeville South (1AA) at Prior Lake (2AA), 3:00PM | Dakotah Arena
Legacy Christian Academy (5A) at WSFLG (WI), 3:00PM | Grantsburg Hockey Arena
Mahtomedi (4A) at St. Thomas Academy (4A), 3:00PM | St. Thomas Arena
Minnehaha Academy (4A) at Blake School (2A), 3:00PM | Blake School Arena
Monticello/Annandale/ML (8AA) at Princeton (5A), 7:00PM | Princeton Arena
Moorhead (8AA) at Minnetonka (6AA), 6:00PM | Pagel Activity Center
North Branch (5A) at St. Cloud Apollo (6A), 7:00PM | St. Cloud MAC Arena
Proctor (5A) at Ashland (WI), 7:30PM | Bay Area Civic Center
Richfield (2A) at Henry Sibley (3AA), 3:00PM | West St. Paul Arena
Rochester Lourdes (1A) at Duluth Marshall (7A), 3:00PM | MARS Lakeview Arena
Rogers (5A) at Sartell-St. Stephen (6A), 7:00PM | Bernick’s Pepsi Arena
Rosemount (3AA) at Bloomington Jefferson (2AA), 7:30PM | Bloomington Ice Garden
Roseville Area (4AA) at East Ridge (3AA), 3:00PM | Cottage Grove Arena
Shakopee (2AA) at Academy of Holy Angels (2AA), 2:30PM | Richfield Arena
Silver Bay/Cook County (7A) at Greenway (7A), 7:30PM | Hodgins-Berardo Arena
Simley (4A) at North Metro (5AA), 7:30PM | Brooklyn Park Community Center
South St. Paul (4A) at Hill-Murray (4AA), 8:00PM | Aldrich Arena
St. Francis (7AA) at St. Louis Park (2A), 7:00PM | St. Louis Park Recreation Center
St. Michael-Albertville (5A) at Buffalo (8AA), 1:00PM | Buffalo Community Civic Center
St. Paul Academy (4A) at St. Paul Como Park (4AA), 3:00PM | MN State Fair Coliseum
St. Paul Saints (4AA) at Providence Academy (2A), 3:00PM | Plymouth Ice Center
Stillwater Area (4AA) at Park (Cottage Grove) (3AA), 7:30PM | Cottage Grove Arena
Tartan (4AA) at Rochester Century (1AA), 7:30PM | Rochester Recreation Center
Two Harbors (7A) at Pine City/Rush City (5A), 3:00PM | Pine City Civic Center
Virginia/MIB (7A) at Rochester Mayo (1AA), 3:00PM | Rochester Graham Arena
Warroad (8A) at St. Cloud Cathedral (5A), 2:15PM | St. Cloud MAC Arena
White Bear Lake (4AA) at Mounds View (4AA), 7:30PM | Shoreview Arena
Willmar (6A) at Detroit Lakes (6A), 7:00PM | Freeman Sports Arena
Worthington/RL-B (3A) at Morris/Benson Area (6A), 3:00PM | Lee Community Center