NOVEMBERDECEMBERJANUARYFEB | MARCH
SuMTuWThFSaSuMTuWThFSaSuMTuWThFSaSuMTuWThFSa





1
30123456




1231234567
2345678
78910111213
45678910891011121314
9101112131415
14151617181920
1112131415161715161718192021
16171819202122
21222324252627
1819202122232422232425262728
23242526272829
28293031



252627282930311234567

Tuesday, February 22, 2011

2010-2011 Playoffs Seedings & Brackets

STATE TOURNEY: CLASS AA | CLASS A

1AA
Bracket
1. Lakeville South
2. Lakeville North
3. Rochester Mayo
4. Rochester John Marshall
5. Farmington
6. Rochester Century
7. Owatonna
8. Dodge County
9. Winona
2AA
Bracket
1. Edina
2. Burnsville
3. Bloomington Jefferson
4. Academy of Holy Angels
5. Prior Lake
6. Chanhassen
7. Shakopee
8. Bloomington Kennedy
3AA
Bracket
1. Eagan
2. Apple Valley
3. Cretin-Derham Hall
4. Hastings
5. Woodbury
6. East Ridge
7. Eastview
8. Park (Cottage Grove)
9. Rosemount
10. Henry Sibley
4AA
Bracket
1. Hill-Murray
2. White Bear Lake Area
3. Stillwater Area
4. North St. Paul
5. Roseville Area
6. Tartan
7. Mounds View
8. St. Paul Como Park
5AA
Bracket
1. Maple Grove
2. Blaine
3. Osseo
4. Centennial
5. Champlin Park
6. Anoka
7. Coon Rapids
8. North Metro
9. Irondale
6AA
Bracket
1. Eden Prairie
2. Wayzata
3. Benilde-St. Margaret's
4. Minnetonka
5. Hopkins
6. Robbinsdale Armstrong
7. Robbinsdale Cooper
8. Minneapolis
7AA
Bracket
1. Duluth East
2. Grand Rapids
3. Cloquet/Esko/Carlton
4. Elk River/Zimmerman
5. Forest Lake
6. Andover
7. St. Francis
8. Cambridge-Isanti
8AA
Bracket
1. Bemidji
2. Moorhead
3. Roseau
4. Brainerd/Pillager/Pierz
5. St. Cloud Tech
6. Monticello/Annandale/Maple Lake
7. Buffalo
8. River Lakes
9. Becker/Big Lake
1A
Bracket
1. Rochester Lourdes
2. Albert Lea
3. New Prague
4. Mankato West
5. Red Wing
6. Northfield
7. Faribault
8. La Crescent
9. LeSueur-Henderson/St. Peter/M-L/L
10. Waseca
11. Austin
12. Mankato East/Loyola
2A
Bracket
1. Blake School
2. Breck School
3. Delano/Rockford
4. Orono
5. Providence Academy
6. Holy Family Catholic
7. Mound-Westonka
8. Chaska
9. Richfield
10. Waconia
11. St. Louis Park
3A
Bracket
1. New Ulm
2. Hutchinson
3. Litchfield/Dassel-Cokato
4. Marshall
5. Luverne
6. Redwood Valley
7. Sleepy Eye Area
8. Fairmont
9. Windom Area
10. Worthington/Round Lake-Brewster
4A
Bracket
1. St. Thomas Academy
2. Totino-Grace
3. South St. Paul
4. Mahtomedi
5. Chisago Lakes Area
6. St. Paul Johnson
7. Spring Lake Park
8. St. Paul Academy/Mounds Park Academy
9. Simley
10. St. Paul Saints
11. Minnehaha Academy
12. St. Paul Highland Park
5A
Bracket
1. Hermantown
2. Rogers
3. Proctor
4. St. Cloud Cathedral
5. St. Michael-Albertville
6. Princeton
7. Moose Lake Area
8. Mora/Hinckley-Finlayson
9. Sauk Rapids-Rice
10. Legacy Christian Academy
11. North Branch
12. Pine City/Rush City
6A
Bracket
1. Little Falls
2. Sartell-St. Stephen
3. Willmar
4. Fergus Falls
5. Alexandria
6. Detroit Lakes
7. Northern Lakes
8. Morris/Benson Area
9. St. Cloud Apollo
10. Prairie Centre Area
11. Wadena-Deer Creek
7A
Bracket
1. Virginia/Mountain Iron-Buhl
2. Hibbing/Chisholm
3. Duluth Central
4. Duluth Marshall
5. International Falls
6. Eveleth-Gilbert
7. Silver Bay/Cook County
8. Greenway
9. Ely/Tower-Soudan
10. Two Harbors
8A
Bracket
1. Warroad
2. Thief River Falls
3. Lake of the Woods
4. Crookston
5. East Grand Forks
6. Red Lake Falls
7. Park Rapids Area
8. Kittson Central
9. Bagley/Fosston